Jdi na obsah Jdi na menu

Výsledky 39. Vánočního turnaje

27. 12. 2015

V repríze loňského finále v 39. Vánočním turnaji se tentokrát radoval Jan Duspiva

Již tradičně se 25.prosince hrál v Týně nad Vltavou 39. Vánoční turnaj ve stolním tenise. Letos do ČEZ Sportovní haly přijelo 42 hráčů, tedy o šest méně než loni. Dobře obsazený turnaj registrovaných hráčů hrálo 29 hráčů a v turnaji neregistrovaných bojovalo na devíti stolech jenom 13 hráčů.

V repríze loňského finále, kdy se z vítězství 3:0 nad Janem Duspivou (TTC Mettmach) radoval Michal Vávra (TTC Nassau), se tentokráte Vávrovi nedařilo v koncovkách setů a po prohře 1:3 musel přenechat vítězství výborně hrajícímu Duspivovi. Michal Vávra měl vždy dobrý nástup do jednotlivých setů v prvním vedl 7:1 prohra 8:11, ve druhém setu vedení 7:0 opět prohra v koncovce 13:15, začátek třetího setu opět vedení 7:3 a nakonec ho získal po boji 13:11, čtvrtý set byl nejvyrovnanější 12:10 ho získal pro sebe Jan Duspiva a stal se vítězem 39. ročníku.       Ve čtyřhře se stali vítězi Michal Vávra s Petrem Kaštánkem (Prachatice), kteří po velkém boji porazili 3:2 dvojici Jan Duspiva a Miroslav Bauer (Prachatice).Soutěž útěchy vyhrál Josef Rychlík (Hluboká), když ve finále zdolal 3:0 Tomáše Kováříka z Bechyně.

Turnaj neregistrovaných hráčů letos hrálo jen 13 hráčů. Soutěž ve dvouhře vyhrál Jan Beneš a v  turnaji čtyřher zvítězila dvojice Beneš Jan, Mikolášek Miroslav.

Všichni se již těší na příští rok, kdy se bude konat jubilejní 40. ročník. Dalším turnajem bude již 7. ČEZ Veterán CUP, který se v Týně bude hrát na přelomu března a dubna 2016.

Výsledky 39. Vánočního turnaje v Týně nad Vltavou

Dvouhra:1. Duspiva Jan (TTC Mettmach), 2. Michal Vávra (TTC Nassau), 3-4. Bauer Miroslav a Kaštánek Petr (oba Prachatice), Útěcha: 1. Rychlík Josef, 2. Kovářík Tomáš

Čtyřhra: 1. Vávra Michal, Kaštánek Petr, 2. Duspiva Jan, Bauer Miroslav, 3-4. Krotký Marek, Liška Marek (oba Prachatice) a Smažík Libor, Řežáb Miroslav (oba zahraničí).

Výsledky Vánočního turnaje neregistrovaných hráčů

Dvouhra: 1. Beneš Jan, 2. Hrůza Pavel, 3. Hornát Václav, 4. Šálený Zdeněk, 5. Hrůza Jan.

Čtyřhra: 1. Beneš Jan, Mikolášek Miroslav, 2. Hrůza Jan, Šálený Zdeněk, 3-4. Hrůza Pavel, Šálený Miroslav a Hornát Václav, Volek Petr