Jdi na obsah Jdi na menu

Výsledky 8.ČEZ Veterán Cup

25. 9. 2016

Veteráni zelených stolů poosmé v Týně

V sobotu 17.září přijelo do ČEZ Sportovní haly v Týně 39 hráčů stolního tenisu ve věku nad 40 let. Hrál se 8. ČEZ Veterán CUP, který uspořádal SKST Týn za podpory ČEZ Jaderné elektrárny Temelín. Pro turnaj byly vypsány čtyři věkové kategorie, a to 40+, 50+, 60+ a 70+. Soutěž ve čtyřhře se hrála bez věkového rozdělení.

Turnaj začal tichou vzpomínkou na hráče, kteří nás nedávno opustili. Zakladatele turnaje a všestranného týnského sportovce Václava Broma a českobudějovického nadšence a milovníka stolního tenisu Pavla Smolíka.

Do Týna se před začátkem sezóny sjela početná a kvalitní účast. ČEZ Veterán CUP si mezi jihočeskými stolními tenisty udělal výborné jméno a hráči se sem pravidelně a rádi vracejí, hlavně ti dříve narození, kteří si krásně zahrají a zavzpomínají u pivečka.

K vidění bylo spoustu pěkných zápasů,

Nejstarší hráčem turnaje byl Jaroslav Novák ze Studené (ročník 1939).

Výsledky 8. ČEZ Veterán CUP Týn 2016:

Kategorie 40+ (13 hráčů):

Semifinále: Jungvirt (zahraničí) – Kuba (Vodňany) 3:1, Trefný (Blatná)- Pučégl (Bechyně)-2:3,. Finále: Jungvirt - Pučégl 3:0. Soutěž útěchy vyhrál František Bambas (Ševětín)

Kategorie 50+ (8 hráčů):

Semifinále: Broulim (Zahraničí)-Vejda (Týn) 3:0, Hůska (Č.Dub) - Mareš (Protivín) 3:1.           Finále: Broulim – Hůska 3:1. Soutěž útěchy vyhrál Josef Skalák (Týn)

Kategorie 60+ (10 hráčů):

Semifinále: Kučera (Týn) – Bečvář (Týn) 3:0, Kinšt (J.Hradec) – Jungvirt st.(Strakonice) 0:3.  Finále: Kučera – Jungvirt st. 3:1. Soutěž útěchy vyhrál Václav Turek (Vodňany)

Kategorie 70+ (8 hráčů):

Semifinále: Pražák (Veselí n L.) – Novák (Studená) 3:0, Šoukal (Ševětín) – Hovorka (Zliv) 3:0.   Finále: Pražák - Šoukal 3:0 Soutěž útěchy vyhrála  Věra Šišková (Blatná)

Čtyřhra (19 dvojic):

Semifinále: Trefný, Pučégl – Vejda, Kučera 3:2, Kuba , Turek V. – Jungvirt ml., Broulim 1:3.        Finále: Trefný, Pučégl – Jungvirt ml, Broulim 1:3.

Sponzoři turnaje: ČEZ Jaderná elektrárna Temelín, Město Týn nad Vltavou, EZTRUDO Bečice,